• weryfikacja obecności azotu


Sprawdzone działania w profilaktyce chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są ogromnym problemem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się bardziej zaawansowane objawy, bo tylko w ten sposób możemy mieć szansę uchronić potencjał zbioru. Zastosowanie profilaktycznych rozwiązań intensyfikujących wytrzymałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie może pomóc w zapobieganiu wielu zagwozdkom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - wskazane działania okresowe

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest często znacznie bardziej skuteczne oraz ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia czy też innego zboża warto się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, jakie należałoby zaimplementować, aby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia tiofanat metylowy w rzepaku chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• weryfikacja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest ważne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w istocie ogromne znaczenie.

Zbyt wysokie dawki i współczynniki żyzności azotu są w stanie wywoływać nazbyt grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne rodzaju fungicyd. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe i wybór produktów o większej wytrzymałości lub tolerancji na newralgiczne szkodniki oraz schorzenia, takie jak karłowatość objawy może pomóc zminimalizować ryzyko poważnych strat. Pierwsza forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto też zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to większą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników ceniony jako skuteczna forma ochrony.

Tagi dla artykułu

zboża

Komentarze: 1


noavatar.png
Siciński 2019-11-21

Dalej poprosił Hanię o łapę, przetrwał zbyty z harmonią plus po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd dożył robotę w Komitecie Kolektywnym Armia Naszego.